Опубліковано: 24.04.2019. Переглядів: 340


Скільки буде коштувати газ для населення у травні

У травні газ для населення подешевшає з 8,55 до 8,24 грн за куб. м. Уряд і Нафтогаз розробили новий механізм визначення ціни.

Це допоможе знизити вартість газу для побутових споживачів.

«Сьогодні ціна газу для населення державно-регульована. Встановлюється відповідно до постанови Кабміну.

Так, до 1 травня вона розраховується за понижувальним коефіцієнтом 0,6943 відносно ціни газу для промисловості. Далі коефіцієнт становитиме 0,8″, — пояснює Gazeta.ua Геннадій Рябцев із науково-технічного центру «Психея».

За його словами, уряд і Нафтогаз запланували прив’язати вартість газу для населення до ціни для промисловості.

«Якщо для бізнесу газ коштуватиме дешевше, то й для населення ціна знизиться. Якщо ж ринкова вартість газу для промисловості зросте більше за визначений урядом рівень, то ціна для населення підвищуватись не буде. Щоправда людям ще у квітні обіцяли знизити вартість газу. Цього не сталося. Уряд не вніс зміни до постанови Кабміну про спеціальні зобов’язання для НАК «Нафтогаз». Зараз маємо аналогічну ситуацію. Поки діє попередня постанова. Газ з травня навпаки мав подорожчати на 20%», — наголошує Геннадій Рябцев.

Експерт із енергетики Михайло Гончар рішення про зниження ціни газу називає політичним.

«Усі переключилися у режим парламентських виборів. Шукають способів, як задобрити електорат. Це не спрацює. Так чи інакше ціни на газ доведеться піднімати, бо меморандум з МВФ ніхто не відміняв. Крім того, щоб сформувати запаси у підземних сховищах, треба збільшувати закупівлі газу», — каже експерт.

За його словами, зараз ціни для населення регулює держава, адже на ринку немає конкуренції. Якщо забрати регульовані ціни, то газ різко подорожчає. Водночас здорова конкуренція найближчі 3 роки не з’явиться.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...