Опубліковано: 17.03.2019. Переглядів: 705


ТОП найколоритніших сіл у Карпатах, які варто відвідати кожному (+ФОТО)

Якщо ви шукаєте місця для ідеального відпочинку, поїдьте у Карпати.

Пропонуємо ТОП найколоритніших сіл, розташованих у горах, де можна неймовірно провести час.

Про найколоритніші села Карпат пише сайт “Всвіті”.

Ворохта — високогірне село, що лежить у верхів’ї ріки Прут. За легендою назва походить від прізвища солдата-дезертира, який оселився тут у XVII ст. Знайдені археологами кремінні знаряддя праці свідчать про те, що територію було заселено і раніше.

У селищі знаходиться пам’ятка дерев’яної гуцульської архітектури 17-го століття – церква Різдва Богородиці. Цікавим об’єктом є і арочні залізничні мости (віадуки), зведені тут в XIX столітті.

Якщо ви бажаєте підкорити Говерлу, маршрут можна почати звідси.

Верховина до 1962 року називалось Жаб’є. Розташоване на річці Чорний Черемош (притока Черемошу), за 31 км від залізничної станції Ворохта. Перша письмова згадка про поселення Жаб’є датуєтьcя 1424 роком. Існує легенда, що першим поселенцем в долині Чорного Черемоша був Жабка, від якого і одержало назву колишнє Жаб’є. За іншою версією, тут в заболоченій долині річки водилось багато жаб, звідки і пішла назва поселення.

Любителі культурного відпочинку можуть відвідати тут Музей гуцульського побуту та народних інструментів, відправитися на Скелі Довбуша або розшукати місця зйомок кінострічки “Тіні забутих предків”.

Любителі екстриму зможуть піднятися на гору Піп Іван, до озера Несамовите, побачити Писаний Камінь.

Архівні матеріали свідчать, що Космач — одне з найдавніших поселень Гуцульщини.  Село отримало назву ніби від вигляду першого поселенця, який мав космате волосся. Народні легенди оповідають також, що першим мешканцем Космача був чоловік, який називався Космачук.

У селі загинув легендарний ватажок опришків Олекса Довбуш. А ще взимку 1944–1945 років у Космачі було розташовано дев’ятнадцять сотень УПА.

Природа навколо села надзвичайно мальовнича і тут є безліч місць, які вартують того, щоб побачити їх бодай раз в житті. До речі, Космач вважається найбільшим селом у цілій Україні за площею.

Якщо ви завітаєте в Космач, відвідайте місцеві музеї. Найцікавішим, але і найменшим з них вважається музей Олекси Довбуша. Сьогодні в Космачі працює кілька сотень майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Тут ви зможете придбати багато сувенірів.

Криворівню називають “українськими Афінами”. Село відоме тим, що тут Сергій Параджанов знімав фільм “Тіні забутих предків”. Хата, в якій відбувалися зйомки, нині є музеєм.

Перша письмова згадка датується 1719 роком. Назва походить від форми рівнини, на якій розміщене село і яка має форму дуги.

Надихнувшись цим місцем, Михайло Коцюбинський написав “Тіні забутих предків”. Також у селі влітку у “літній оселі” проживав Михайло Грушевський, полюбляли відпочивати видатні українці ХІХ-ХХ століть, тому тут діє ще кілька музеїв.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...