Опубліковано: 14.03.2019. Переглядів: 121


3,8 мільйона гривень туристичного збору надійшло торік до місцевих бюджетів Закарпаття

Як зазначають у департаменті економічного розвитку і торгівлі ОДА, основними напрямами розвитку туризму в краї є бальнеологічний, гірськолижний, сільський і пішохідний.

Для формування цілісної системи з сучасною інфраструктурою промаркували 4 турмаршрути в Ужанському національному природному парку загальною протяжністю 18,3 км та частину Закарпатського туристичного шляху на території Міжгірського, Тячівського й Рахівського районів завдовжки 80 км.

Для ознайомлення з привабливими місцями краю торік провели пізнавальні поїздки для туроператорів, фахівців із кіновиробництва, а також членів Представництва американської торговельної палати в Україні. Зокрема презентували: «Винний тур Боржавською вузькоколійкою», «Гуцульська бриндзя», «Скаут-тур для представників кіновиробничих підприємств», «Відкрий Закарпаття. Земля, наближена до неба», «Місцями Першої світової війни».

На сьогодні в області маємо 511 оздоровчих, рекреаційних та туристичних об’єктів (перших – 23, других – 126, останніх – 362), де одночасно можна розмістити 25 487 тисяч осіб. Також на Закарпатті є 63 діючі гірськолижні витяги, 33 ратраки та 44 пункти прокату. Крім цього, 460 сільських садиб готові надавати послуги з розміщення, харчування та організації дозвілля. Їхні власники об’єднуються у спілки та асоціації, залучаючи нових представників, а також разом пропагують свій туристичний продукт, створюють нові атракції для відпочиваючих. Управління туризму та курортів згаданого департаменту проводить постійну роботу щодо залучення населення, особливо не працевлаштованих, до започаткування власної справи у сфері сільського туризму.

З метою дослідження основних потреб туристів та гостей, виявлення проблемних питань у галузі та визначення подальших напрямів розвитку проведено маркетингове дослідження «Моніторинг туристичних потоків на території області та просування туристичного бренду Закарпаття».

Для збереження місцевих туристичних ресурсів, у тому числі унікальних бальнеологічних, наявність яких підтвердили фахові інституції та установи, що проводили дослідження якості мінеральних вод у Шаяні Хустського району, Поляні Свалявського та на території Берегівщини у 2018 році, департамент економічного розвитку і торгівлі ОДА клопоче про оголошення цих природних територій курортними.

За підсумками 2018-го сума туристичного збору до місцевих бюджетів збільшилася на 31 % і становила 3 802 тис. грн.

До речі, згідно з рішенням торішньої сесії облради від 13 грудня, 2019-й оголошено роком розвитку туристичної інфраструктури та оздоровчого туризму на Закарпатті.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...