Опубліковано: 27.11.2013. Переглядів: 775


Ватра родини Ісаків у народному мистецтві розтяглася на три покоління

img_0867Чи можна ще знайти на Закарпатті родину, котра б дала стількох митців, декораторів і дизайнерів, як Ісаки з Приборжавського? Культурологи, принаймні, іншого такого прикладу в області не називають, сумніваються. Стежиною мистецтва крокує третє покоління цієї родини, добиваючись справжнього визнання.

Цього разу привід говорити про Ісаків дала майстер декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва Антоніна Ісак-Дурда, яка влаштувала виставку з нагоди свого п’ятдесятиріччя. Донька Ольга й батько Іван Юрійович підтримали…

На відкритті виставки прозвучало: Іван Ісак, який закінчив Ужгородське художньо-промислове училище, був учнем народного художника України Василя Свиди. А ще й син Ісака, Ярослав, та донька Антоніна пішли стежиною батька, здобувши освіту в тому ж училищі. Відтак уже в третьому поколінні до нього вступили та закінчили його внучки – Ольга й Антоніна.

«Усі ми цими днями мало спали, а все більше хвилювалися, – розповідаєАнтоніна. – Мій ювілей відзначаємо творчою виставкою родини, і не де-небудь, а в обласному центрі. Запросили друзів, знайомих, творчі колективи з моєї рідної Іршавщини, у тому числі з дитячих шкіл мистецтв  Довгого та Приборжавського, в яких я викладаю. І всі прийшли».

Незмінна посмішка на обличчі Антоніни Іванівни, танці та співи юних обдарувань, які виступали в автентичному народному вбранні, підвищували градус свята. Не шкодував похвал для цієї родини президент Міжнародного центру «Віжи-3000» Юрій Гецко: це для його розгалуженої по світу організації Антоніна Іванівна з золотавого металу виготовила нагородний кубок «Вселюжі». Ісак-Дурда – «двигун» у народному об’єднанні художників та народних майстрів «Колорит Боржави», її бачать чи не на всіх творчих фестивалях у районі та області. Бере участь у групових виставках в Україні та за кордоном. У 2010-му їздила на ІІ Міжнародний фестиваль гончарів у Білорусі, на пленер «майстрів глини» на Хортицю.

Персональна виставка Антоніни Ісак-Дурди з нагоди ювілею – вже друга; перша відбулася 10 років тому. Нині показала понад 70 робіт різних жанрів і видів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – живопис, графіку, кераміку, сувенірні вироби тощо. У скульптурі малих форм із глини – рельєфах, тарілках – художник і педагог розвиває традиції крайової школи мистецтва. Радують око її пейзажі в техніці пастелі.

Донька Ольга вчиться не лише у матері, а й у інших провідних майстрів краю. Разом із нею кілька своїх робіт подав на вернісаж і найстаріший у родині майстер Іван Ісак. Його роботи з дерева знаходять відгук, бо в них – майстерність і щирість охоронця традицій різьбярства.
Вітала рідну матір скрипкою і друга донька Ісак-Дурди – Антоніна. Удвох із сестрою Ольгою на цьому музичному інструменті вони задавали тон в оркестрі Ужгородського коледжу мистецтв.

Василь БЕДЗІР


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...