Опубліковано: 10.08.2018. Переглядів: 45


Інфекціоніст розповів про небезпечну хворобу, яку завезли до України з Нігерії

shutterstock_662690308У Харкові – малярія. Про це повідомили фахівці обласного лабораторного центру МОЗ, за їх даними, хворобу привіз громадянин Нігерії, що прибув до міста. До лікарів пацієнт звернувся зі скаргами на слабкість, сухість у роті, підвищену температуру (до 39 градусів), біль у животі та розлад кишківника. У приміщенні хворого провели дезінфекцію.

У чому полягає небезпека цього захворювання?

«Недуга проявляється симптомами, що нагадують грип, – це підвищена температура тіла, болі в суглобах, симптоми інтоксикації,говорить Експрес-онлайн Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМАПО імені П. Л. Шупика.Під час розвитку хвороби руйнуються еритороцити, розвивається анемія, задуха, згодом підвищується рівень білірубіну і розвивається жовтяниця. Окрім того, ураження зазнають нирки (що загрожує розвитком гострої ниркової недостатності), печінка, селезінка. Загалом йдеться про небезпечний для життя людини стан.

Зараження відбувається внаслідок укусів малярійних комарів, що водяться в країнах Африки, Південної Америки, Південно-Східної Азії. Застрахуватись можна завдяки проведенню хіміопрофілактики. А під час перебування в країні, де є малярійні комари, слід користуватись засобами для їх відлякування.

Багато років тому на території України траплялись випадки малярії, але хворобу свого часу вдалось подолати. Хоча загроза існує. Тому в літаках перед міжконтинентальними рейсами проводять обробку салону з метою знищення небезпечних комах й унеможливлення їх транспортування на інші території».


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...