Опубліковано: 10.07.2018. Переглядів: 184


На Закарпатті лікують дієвою терапією

1-9Про це на своїй стрінці у мережі “Фейсбук” написав туризмознавець Федір Шандор:

”35. ФАГОТЕРАПІ́Я – лікування та профілактика за допомогою бактеріофагів.

Бактеріофаги складають альтернативу антибіотикам у боротьбі з бактеріальною інфекцією і мають свої переваги над ними:

практично не токсичні для людини, тому не викликають побічних реакцій, в тому числі, алергічних

не мають особливих протипоказань і можуть використовуватись для лікування вагітних, новонароджених і дітей раннього віку

завжди діють на конкретний збудник, тому не загрожують порушенням мікробного біоценозу слизових оболонок і шкіри

Їх частіше використовують у лікуванні гнійних інфекцій такими препаратами, як Піополіфаг, Стафілофаг у формах мазі, лініментів, розчину. Також бактеріофаги можна комбінувати з антибіотиками.

Бактеріофаги, або фаги (буквально з грецької — пожирачі бактерій) — це віруси, що вражають бактерії. Як і інші віруси, фаги є паразитами — вони не можуть розмножуватися без клітини господаря. При цьому фаги строго спеціалізовані: вони розпізнають і вражають лише певний вид бактерії, іноді — окремі штами одного виду.

Бактеріофаги — найчисленніша та найпоширеніша на Землі група вірусів. Бактерії мешкають повсюдно, а скрізь, де є бактерії, є й фаги: в ґрунті, водоймах, рослинах, в травному тракті людей і тварин та ін. Чим багатший субстрат мікроорганізмами, тим більше в ньому фагів. Разом з тим, фаги можуть існувати й за відсутності мікроба-господаря, зберігаючи здатність до інфікування протягом десятиліть. Бактеріофаги — важливий природний інструмент контролю чисельності мікроорганізмів.

Типова фагова частка складається з голівки та хвоста. У голівці міститься генетичний матеріал (ДНК або РНК). Хвостовий відросток забезпечує взаємодію фага з бактерією-господарем. Він має вигляд порожнистої трубки, по якій генетичний матеріал потрапляє з головки фага в цитоплазму бактерії. На кінці хвоста у багатьох фагів розташована базальна пластинка з тонкими довгими нитками, які допомагають вірусу закріпитися на поверхні бактерії.

За характером взаємодії із бактерією фаги поділяють на літичні та помірні. Перші швидко вбивають (лізують) бактерію-господаря, тоді як другі можуть мешкати в інфікованій бактерії в прихованій формі.”


Розробка сайтів в Ужгороді

Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...