Опубліковано: 09.05.2018. Переглядів: 1317


Школяр із Сокирниці в Кенії здобув «золото» за власний винахід

hustШколяр із села Сокирниця на Хустщині Валентин Фречка, який уже кілька років є переможцем національних олімпіад із екології та біології, здійснив черговий прорив – виграв міжнародну учнівську екологічну олімпіаду «Golden Climate», яка проходила в Кенії у м. Нейробі.

Одинадцятикласник є постійним учасником Малої академії наук. Керівник талановитого хлопця вчитель екології та хімії Сокирницької школи Ольга Сабадош каже, що серед найбільш знакових його досягнень стала перемога у всеукраїнському науково-технічному конкурсі «Intel Еко –Україна-2018», а також «золото» на міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій «I-fest» у Тунісі. Тут юнак представив власний науковий проект – виготовлення паперу з опалого листя.

Майже рік школяр разом зі свою вчителькою збирали опале листя берези, верби, дуба та граба. Далі відсортовували його в бокси, де й відбувалися певні хімічні процеси. У результаті ж отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.

– Цей папір підходить для екопакетів, можливо, й для друкування на принтері. Ми зробили висновок, що його набагато економічніше, доцільніше й краще виготовляти, ніж із целюлози, яка отримується безпосередньо з деревини, – розповіла О. Сабадош.

У Кенії ж юні науковці презентували та захищали власні проекти. Всіх учасників вітали міністр екології та лісів цієї держави, представники інших відомств. Валентин блискуче представив свій унікальний ековинахід щодо виробництва паперу з опалого листя. Цим самим здобув золоту нагороду та гран-прі для України.

У червні закарпатський геній поїде в США. В разі успішного захисту технології виготовлення паперу він зможе отримати стипендію для навчання у Сполучених Штатах.


Розробка сайтів в Ужгороді

Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...