Опубліковано: 11.11.2013. Переглядів: 617


Графиня Крістіна Чакі повернулася в Ужгородський замок

christina_chacki_returns_to_uzhgorod_preview_view_full_imageВчора у внутрішньому дворику Ужгородського замку відкрили бюст графині Крістіни Чакі, яка разом зі своїм чоловіком графом Міклошем Берчені наприкінці XVII cтоліття перетворили замок із звичайного укріплення на розкішний палац.

Це блискуче родинне гніздо нагадувало найкращі західноєвропейські замки. З північного сходу і півдня від замку, на схилах і біля підніжжя Замкової гори розкинулися численні парки й сади. Найбільшим серед них був так званий Звіринець: великий, огороджений парк, де ще з часів Другетів утримували диких звірів.

Окремі дерева цього парку збереглися й донині, зараз його називають парком Підградським. За ним, у бік сучасної Радванки, розкинулися сад Лугош, потім Бузковий і Голубиний сади. З лівого боку вулиці Замкової, тепер Капітульної, знаходився Овочевий сад, а з правого — Квітковий парк. Останній своїми тінистими деревами, рівними, стриженими алеями, чудовими розмаїтими квітковими клумбами є прикладом найкращих зразків паркової культури англійського типу.

Графиня Крістіна Чакі — друга дружина Міклоша Берчені, донька державного судді Іштвана Чакі і Маргіти Лоняї. Як показав час, вона виявилася чудовою дружиною, а граф — добрим чоловіком. Незважаючи на значну різницю у віці, між ними встановилися найтепліші стосунки. І коли Міклош Берчені після поразки у визвольній війні 1711 року обрав долю вигнанця й оселився в далекій Туреччині, Крістіна, залишивши усе своє багатство на батьківщині, розділила з чоловіком нелегке життя на чужині.

Як розповів «Новинам» директор Закарпатського краєзнавчого музею Василь Шаба, бюст Крістіни Чакі став уже другим подарунком від Генерального консульства Угорщини в Ужгороді. А першим був бронзовий бюст чоловіку графині Чакі — графу Міклошу Берчені, який відкрили взимку минулоріч.

Анастасія НОЖКА, газ. «Новини Закарпаття»


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...