Опубліковано: 16.04.2018. Переглядів: 4


Німецький кухмістер навчає юних верховинських поварів (ФОТО)

nimecУ Міжгірському профліцеї з’явився новий наставник учнівської молоді, щоправда, тимчасовий, та ще й з-за «бугра». Сприяти протягом трьох тижнів розвитку професійної освіти ліцеїстів, які здобувають фах кухаря, охоче погодився представник німецької служби старших експертів (SES) Гюнтер Помп. Отож майбутні фахівці обслуговуючої сфери опановують теоретичні й практичні ази за заповітом Великого Кобзаря – «і чужого не цурайтеся, і своєму навчайтеся».

Пане Гюнтере, кілька слів про організацію SES та про себе…

– Вона вважається провідною в Німеччині серед тих, що фінансуються державою, і діє вже три з половиною десятка років. Головне покликання служби старших експертів – сприяти підвищенню кваліфікації фахівців як у нашій країні, так і за кордоном. Консультативні послуги за заявками клієнтів на основі угод на громадських засадах надаємо практично по всьому світу, передусім державам, які мають перехідну економіку, розвиваються.

Родом я із Зассенберга (адміністративний округ Мюнстер, федеративна земля Північний Рейн-Вестфалія). У 59 маю вже 30-річний досвід викладацької роботи як позаштатний доцент у центрах освіти для дорослих і навчальних закладах для сімей із питань правильного харчування та гігієни. Про професію кухмістера марив із дитинства й реалізував її, коли в Німеччині було чимало груп у школах. Моє уподобання виявилося на руку матері, в якої на кухні був за помічника.

Яке конкретне завдання виконуєте в Міжгір’ї?

– Проводжу виробниче навчання в групах кухарів усіх трьох курсів. Сюди входять майстер-класи, тренінги з майстрами виробничого навчання, викладачами спецдисциплін, також читаю лекції з питань санітарії, гігієни на виробництві та здорового харчування. Учні мені подобаються, бо демонструють потяг до знань. У цьому переконався за майстер-класу, під час якого вони показали вміння смачно готувати класичну страву – український борщ. Відзначу належного рівня матеріально-технічну базу профліцею. Вона розвивається за сучасними вимогами, відчувається дружня атмосфера в колективі, який прагне досягати нових висот.

Існують відмінності у підготовці робітничих кадрів у вашій і нашій країнах?

– Особливих нема. Майбутні кухарі чи учні інших професій гастрономії, фахівці готельного та ресторанного бізнесу проходять трирічне навчання і складають екзамен у торгових палатах. Щоправда, наші випускники вже на перших порах отримують місячну зарплату в розмірі 1200 – 1400 євро, а у вас, як мені стало відомо, набагато менше.

В Україні ви вперше. В яких ще державах доводилося бувати за службовим відрядженням?

– Скажімо, у 1992-му шеф-кухарем був на Олімпійських іграх у Барселоні (Іспанія). В ролі координатора перебував у Косово, Боснії, де керував у сфері господарських операцій із продовольчого постачання, вів обробку рахунків, оформляв митні документи.

Цікаво дізнатися про вашу улюблену страву.

– На першому місці – риба. Люблю готувати будь-які десерти. Господарям ліцею запропонував «Herren Crème». Хоч перше слово перекладається як «чоловік», але він насамперед до смаку жінкам.

У програмі вашого візиту є й екскурсії Міжгірщиною. Які враження справив гірський край?

– Був у захопленні від мандрівок у туристичний Пилипець, на Синевирське озеро. Краса просто казкова, закарбується в пам’яті надовго. Хотілося б ще раз відвідати ці райські куточки.

Василь ПИЛИПЧИНЕЦЬ


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Loading...