Опубліковано: 05.11.2017. Переглядів: 162


Розслідування: Мета офшору для «Рошен» — мінімізація податків, а не «сліпий траст» (ВІДЕО)

98a66c0-roshen1Метою створення офшору президентом Петром Порошенком могла бути мінімізація податків, а не плани передати кондитерський бізнес «Рошен» у «сліпий траст».

Про це йдеться в журналістському розслідуванні Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP та «Слідства-Інфо».

За даними розслідувачів, саме мінімізація податків була метою перебудови структури корпорації «Рошен».

«Судячи з усього, офршори створювалися саме для того, щоб уникнути оподаткування у разі отримання прибутку чи продажу компанії», — зазначають автори розслідування.

Наразі, за даними журналістів, «Рошеном» продовжує володіти нідерландська компанія.

Німецька газета «Зюддойче Цайтунг» отримала та передала мережам журналістів-розслідувачів ICIJ та OCCRP документи, згідно з якими  у червні 2014 року юристи з української фірми «Авеллум», яка представляє інтереси Порошенка, написали юристам з фірми «Еплбай» з острову Мен листа.

«Справа надзвичайно делікатна. Ім’я клієнта – Петро Порошенко. Ми працюємо над реструктуризацією його кондитерського бізнесу (Рошен). Для отримання доступу до міжнародних ринків ми збираємося збудувати нову холдингову компанію групи у Люксембурзі. Під ним буде голландський суб-холдинг, який володітиме всіма оперуючими компаніями. З податковими цілями над люксембурзькою компанією буде кіпрська фірма. Вона буде володіти офшорною компанією – ми надаємо перевагу БВО, але Острів Мен також може підійти… Вона буде володіти акціями та отримувати дивіденди. Продаж акцій у певний момент є можливою (якщо інвестор запропонує хорошу ціну)», — йшлося у документі.

Як пояснюють експерти, з цього випливає, що саме податкові цілі були метою створення принаймні однієї з трьох компаній, а продаж «Рошену», який був однією з передвиборчих обіцянок Порошенка, у листі згадується лише як опція.

СТРУКТУРА ВОЛОДІННЯ "РОШЕНОМ" ФІРМАМИ У НІДЕРЛАНДАХ, НА КІПРІ ТА НА БРИТАНСЬКИХ ВІРГІНСЬКИХ ОСТРОВАХ

СТРУКТУРА ВОЛОДІННЯ «РОШЕНОМ» ФІРМАМИ У НІДЕРЛАНДАХ, НА КІПРІ ТА НА БРИТАНСЬКИХ ВІРГІНСЬКИХ ОСТРОВАХ

«Порошенко ж пояснював необхідність створення офшорної структури, яка була збудована за описаним зразком, виключно потребою передати кондитерський бізнес у «сліпий траст», — зазначають журналісти.

За словами практикуючих юристів, з листа не випливає, що метою чи опцією при побудові офшорної структури, був траст і така структура не потрібна для того, щоб передати управління компанією у сліпий траст.

«Така структура потрібна, скоріше за все, якщо планується продаж, для оптимізації доходів від продажу», — пояснюють юристи.

У свою чергу юристи Порошенка наполягають, що структурували «Рошен» таким чином, що усі податки сплачувалися в Україні.

Як відомо, трастовий договір на передачу управління корпорацією «Рошен» був укладений 14 січня 2016 року. Нідерландська компанія Roshen Europe B. V. фігурувала в списку з трьох офшорів Порошенка, про яких йшлося в документах «Панамського архіву».

У квітні світові ЗМІ опублікували велике розслідування, яке розкриває причетність багатьох світових лідерів і відомих людей до приховування величезних сум грошей в офшорних компаніях. Серед них, крім інших, виявилися президент України Петро Порошенко.

Претензії до Порошенка полягають у приховуванні факту створення компаній в офшорі. Дії Порошенка можуть суперечити закону, оскільки він відкрив нову компанію, перебуваючи в кріслі президента, і не вказав цей актив у фінансовій декларації.

Юристи Порошенка заявили, що частку президента в «Рошен» передано в нову іноземну структуру в рамках укладеного з Rothschild Trust договору про сліпий траст та запевнили, що ніяких порушень немає.


Розробка сайтів в Ужгороді

Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...