Опубліковано: 12.08.2017. Переглядів: 1315


На Закарпатті африканська чума перекинулася на свійських свиней (ВІДЕО)

263932_original_article_image620x375Хронологія зараження дикий свиней африканською чумою в Закарпатті показувала, що вона стрімко поширюється на всі райони.

Наприкінці минулого року від  африканської чуми загинули дикі свині на Виноградівщині.

Згодом м ертву дику свиню, яка загинула від чуми, було виявлено в мисливському господарстві Берегівщини, а потім заражену чумою  мертву дику свиню було виявлено і в Іршавському районі. Була надія, що чума не пошириться на гірські райони, але, на жаль, згодом чуму виявили і на Міжгірщині.

Найбільші побоювання були навколо можливого поширення африканської чуми на свійських тварин. Влада пішла на радикальні кроки – було вирішено провести повний відстріл дикий свиней на території всієї області.

Однак вчора стався випадок, який може мати страшні наслідки – у селі Нижній Коропець Мукачівського району померли дві свійські свині і в лабораторії було підтверджено, що смерть настала в результаті захворювання на африканську чуму.

Наразі у селі оголошено карантин, трупи свиней оброблено спеціальними дезинфікуючими засобами і закопано. У селі чергує поліцейська патрульна бригада.

Справа в тому, що чума дуже легко поширюється. Африканська чума належить до списку A згідно з Міжнародною класифікацією заразних хвороб тварин. На щастя, чума не несе небезпеку людям, однак при появі захворювання хоча б однієї свині, доводиться винищувати всіх свиней у радіусі можливих контактів. Тобто, санепідеміологам доведеться винищити свиней не лише у Нижньому Коропці, але, можливо, у прилеглих селах.

А якщо буде виявлено випадок захворювання свійських свиней ще в інших районах, то доведеться винищити все поголів’я по всій області. Навіть невеликі випадки захворювання свійських свиней африканською чумою призводять до карантинних санкцій з боку країн, які імпортують свинину. Україна може понести великі економічні збитки.

Підпишіться на «Дзеркало Закарпаття» у соцмережах: Фейсбук та ВК.


Розробка сайтів в Ужгороді

Гарантійне обслуговування - 1 рік, адміністрування, технічна підтримка

Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

One thought on “На Закарпатті африканська чума перекинулася на свійських свиней (ВІДЕО)

  1. Олена костирко

    Які перші симптоми появляються першими?

    Reply

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...