Опубліковано: 04.08.2017. Переглядів: 7209


На Закарпатті лікар та акушерка, у яких під час пологів померла породілля, продовжують «нести клятву Гіппократа»

1498740078_0783f93-screenshot-3Родина померлої породіллі з Хустщини досі не може оговтатися від трагедії. Мати трьох дітей, вихователька у дитячому садочку, померла з 28 на 29 червня під час пологів. Щось пішло не так, матка не витримала навантаження, стався розрив, породіллі терміново зробили кесарів розтин, але в реанімації жінка померла.

Одразу після її смерті було розпочато розслідування, у тому числі й службове, лікарське.

Однак хто винен у смерті 30-річної жінки, слідство досі не з’ясувало. Тим часом нам вдалося поспілкуватися з чоловіком покійної Олександром Довганичем.

—  Дружина прийшла до лікаря з плановим візитом. До того сумлінно ходила на всі призначені аналізи, процедури, — розповідає Олександр. —  Це були її  треті пологи, попередні рази народжувала без ускладнень.

Два тижні перед тим лікар Безручко пропонував зробити укол і викликати пологи, бо матка, мовляв, на два пальці відкрита.  Жінка відмовилася. А того фатального дня погодилася і подзвонила, що через 20 хвилин буде народжувати. Тоді чув її востаннє…

 Жінка народила сама.  Як свідчать записи,  народила о 17.10 та 40 хвилин лежала у родовому залі з температурою,  стікаючи кров’ю.

 Ось як прокоментував трагедію один лікар, який був присутній вже під час реанімації жінки: «Померла вона через халатність лікаря, який приймав пологи. Народила сама, але лікар або передозував стимулятор, або видавлював дитину з матки нашвидкуруч, і матка не витримала та розірвалася, оскільки породілля мала проблеми з маткою ще при другій вагітності. Не вживши жодних заходів, лікар залишив її в родзалі без нагляду. У жінки почалася велика крововтрата, і їй стало погано. Її відправили в реанімацію, лише коли почала скаржитися на серце. Лікар-реаніматолог старався купірувати приступ, але це  не допомагало. Серце боліло через велику втрату крові. Коли породіллі стало ще гірше, її взяли в операційну, де  майже чотири години тривала операція з видалення матки. Зараз лікарі намагаються списати все на реаніматолога. Хоча жінку вже ледве живу вивезли з операційної…».

Олександр Довганич вважає, що лікар перебував у стані наркотичного сп’яніння, про що написав відповідну заяву у поліцію. Однак там їй ходу не дали. Окрім того, чоловік стверджує, що у цього медика за час його роботи померло при пологах 11 новонароджених. За словами чоловіка, попри те, що лікар відсторонений від роботи на час слідства, він продовжує працювати і приходить у пологовий будинок, як  каже, «у приватних справах». Акушерку, яка допомагала лікарю  того фатального дня, також з роботи не звільнили.

—  У лікарні всі поводяться так, ніби нічого надзвичайного не сталося. А сам Олександр Безручко після смерті моєї дружини навіть не підійшов до рідні, ходив коридорами і посміхався, — каже згорьований чоловік.

У Олександра Довганича залишилося троє дівчаток –  одинадцяти, трьох років і новонароджена.

Павло Білецький, ВЗ

Читайте також: У Хусті в пологовому померла породілля, розпочато кримінальне провадження

Підпишіться на «Дзеркало Закарпаття» у соцмережах: Фейсбук та ВК.


Розробка сайтів в Ужгороді

Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...