Опубліковано: 12.06.2017. Переглядів: 2520


Як емігрант із Закарпаття став медіамагнатом (ФОТО)

b6_1Як Людвік Гох, син бідняків Мехела Гоха і Ганни Сломовіц, народився 1923 року в містечку Солотвине на Закарпатті. Смерть мільярдера, медіамагната лорда Роберта Максвела (як він став називати себе через багато літ) на власній яхті неподалік острова Тенеріфе в Атлантичному океані стала не менш загадковою, ніж усе його життя, пише fakty.ictv.

Батьки та більшість родичів Яна загинули в концтаборі Аушвіц. А він 1940 року, під час угорської окупації Закарпаття, через Румунію, Югославію та Францію перебрався до Великої Британії. У Франції він називався Іваном дю Мор’є, у Британії – Робертом Максвелом. Тут Максвел-Гох отримав громадянство.

У рік закінчення війни одружився із французькою протестанткою Елізабет Мейнар, з якою мав аж дев’ятеро дітей. Потому служив у британській військовій цензурі Берліна.

b4_4

1951 року Максвел придбав видавництво Butterworth-Springer, яке перейменував на Pergamon Press. Так почалося будівництво ним величезної медіа-імперії.

Брутальний і спритний підприємець, величезний за зростом і вагою, він заволодів кількома впливовими британськими газетами – Daily Mirror, Sunday Mirror, видавничою компанією Macmillan Publishers, американською газетою New York Daily News, компанією Berlitz.

І це була аж ніяк не межа його апетиту. В ті роки розвивалася й політична кар’єра Максвела: протягом 1964-1970-х він був депутатом англійського парламенту від партії лейбористів.

1990 року він створив загальноєвропейський тижневик European. На ту пору в Максвела складалася кооперація із Сільвіо Берлусконі. Підприємець уклав угоду про співпрацю між супутниковим каналом Sky Television Руперта Мердока та власною мережею кабельного телебачення The Maxwell Cable Television Company.

b2_6

Та на початку 1990-х років борги корпорації мільярдера Роберта Максвела Maxwell Communication Corporation критично перевищили доходи. Згодом Максвел привласнив і використав від $600 млн до $1,2 млрд із недоторканного пенсійного фонду компаній.

А 5 листопада 1991 року під час плавання на яхті Lady Ghislaine поблизу Канарських островів мільярдер загадково зник. Через півдоби пошуків його тіло знайшли: воно пливло за морською течією. Медики не виявили ознак насильства. Але багато хто й досі не вірить у природність його загадкової смерті.

На час смерті всі активи Роберта Максвела давали прибутки близько $3,9 млрд на рік. Він вільно володів дев’ятьма мовами: англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською, російською, польською, угорською і чеською. Похований на Оливковій горі в Єрусалимі.

Підпишіться на «Дзеркало Закарпаття» у соцмережах: Фейсбук та ВК.


Розробка сайтів в Ужгороді

Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...