Опубліковано: 18.10.2013. Переглядів: 508


Загадкове слово «гендер» у розумінні закарпатської журналістки

gender2Завжди була переконана – слово «гендер» стовідсотково придумали чоловіки. Бо ж жінка не здатна обізвати таким паскудним словом  власне рівноправ’я й пріоритет. У нас усі чомусь переконані, що цей самий гендер – це щось синонімічне до фемінізму. Хоча насправді порушенням гендерної рівності є і небажання завідувачки дитсадка взяти на роботу особу чоловічої статі, і вперте намагання мами віддати сина на музику, в той час, як хлопчик волів би ходити на футбол. «Вікіпедія» твердить, що гендер – це   «соціальна категорія, що охоплює соціальні можливості кожної статі в освіті, професійній діяльності, доступ до влади, сімейні ролі й репродуктивну поведінку». Звучить, зрештою, непогано. Але рівно до того часу, поки глибше не починаєш вивчати літературу на запропоновану тему. Яку, до речі, якісь добрі люди подарували доньці-дев’ятикласниці. Вона підручником «Основи теорії гендеру», рекомендованим, між іншим,  Міносвіти, зацікавилася набагато менше, ніж своєю сторінкою в соціальній мережі. А от мамі стало цікаво – бо ж що то за життя у нас, безправних, без гендеру?

Тож у розумній книжці написано, що слово «професіонал» має позитивне значення, а «професіоналка» – означає повію. Майстер – фахівець високого класу, майстриня – жінка, що займається народним промислом,  друкар – фахівець поліграфічного виробництва, друкарка – жінка, що клацає на машинці. В Європі маму Ісуса називають «Мадонна», що означає «моя пані» (ма-донна). Там так шанобливо називають і заміжню жінку, і кохану. А українською воно звучить як «Богородиця» – попросту, за підручником, «відтворювачка чоловіків».

Ще фраза з підручника: « …можливості контрацепції і визнання репродуктивних прав жінок, більша відкритість суспільства до різноманітних сексуальних орієнтацій, можливості хірургічної зміни статі, виникнення техніки штучного дітонародження – повністю знімають біологічні бар’єри, тож жінка тепер – не єдина, хто може народжувати».

Ще гарна цитата: «Чому ми нічого не знаємо про сексуальність Христа? Якщо Ісус утілює моральний ідеал для віруючого, то, не знаючи, як він реалізував свою сексуальність, людина не зможе втілювати своє бажання в рамках християнської релігії…». Далі читати не стала, бо якщо задуматися, то виходить, що Содом і Гомора згоріли тільки тому, що місцеві «голубі» демократи ігнорували правила пожежної безпеки. І ніякої тобі кари Божої!

Наостанок подивилася в Інтернеті – що ж таке гендер? Пошук безкомпромісно видав: «Гендер – це інструкція для українського жіноцтва, як правильно шукати пригоди на сіднички, коли життя не склалося»; «Гендер – це система муштри українця, щоб терпів усе протиприродне».

Тож гендер – хитра штука. От як би ви інакше назвали таке суспільно-спортивне явище як елементарний блуд? Не знаєте? А київські науковці знають – це «свобода репродуктивної поведінки жінок».

Людмила ОРОС


Розробка сайтів в Ужгороді

Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 050 7000 736

+38 098 311 9070

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Loading...